Wyścig po historię

22 wrz 2014

wyscig_2014_03.JPG17 września 2014 r., przy słonecznej pogodzie, odbyła się VIII edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Wyścig po historię” zorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Konkurs, jak co roku, rozpoczynał obchody „Dni Patrona Pułtuska” – św. Mateusza. Patronat nad konkursem objął burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski, patronat medialny sprawował „Tygodnik Pułtuski” i „Pułtuska Gazeta Powiatowa”.

Celem konkursu było m.in. przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, rozwijanie zainteresowań lokalną historią i tradycją oraz popularyzacja kultury regionalnej.

W konkursie wzięło udział 10 szkół z terenu miasta i gminy Pułtusk, rywalizujących w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

wyscig_2014_04.JPGO godz. 10.30 sprzed siedziby Archiwum po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki wyruszały drużyny w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8. punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku).

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku.

Jak zawsze dzieci i młodzież, ich opiekunowie oraz dyrekcje szkół podeszli do zawodów z dużym zaangażowaniem, traktując je bardzo prestiżowo.

 


wyscig_2014_02.JPG   wyscig_2014_05.JPG   wyscig_2014_06.JPG   wyscig_2014_07.JPG

 

wyscig_2014_01.JPG

Fot. Krzysztof Piekarski

Autor:

Data utworzenia: 2014-09-22

Data publikacji: 2014-09-22

Liczba odwiedzin: 407

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content