Wizyta Tetiany Baranovej

5 paź 2015

Tetiana Baranova Przewodnicząca Państwowej Służby Archiwalnej Ukrainy 23 września gościła w Archiwum Państwowym w Warszawie.

W centrali Archiwum Pani Baranova została zapoznana z zasobem Archiwum, warsztatem pracy archiwistów, w tym z bazami danych. Następnie udała się z wizytą do Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku.

Pani Baranova zainteresowana była zasadami przejmowania przez Archiwum dokumentacji pracowniczej pochodzącej ze zlikwidowanych zakładów pracy. W trakcie rozmowy z Jolantą Louchin kierującą ADOP wyjaśniła, że także na Ukrainie zapewnienie ochrony dokumentacji pracowniczej pochodzącej zwłaszcza z prywatnych firm stanowi duży problem. W trakcie zwiedzania archiwum Pani Baranova interesowała się stosowanymi w nim rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi na zabezpieczenie dostępu do przechowywanej dokumentacji. Kolejnym ważnym punktem wizyty było zwiedzanie Pracowni Masowej Konserwacji Archiwaliów i Profilaktyki Konserwatorskiej. Duże wrażenie zrobiły na Pani Baranovej maszyna do odkwaszania papieru, jedna z czterech zakupionych w ramach Programu „Kwaśny Papier” oraz największa i najnowocześniejsza w archiwach państwowych komora do odgrzybiania akt.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń jak i poznania organizacji ukraińskiej sieci archiwalnej

Galeria


Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2015-10-05

Data publikacji: 2015-10-5

Liczba odwiedzin: 231

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content