Promocja Roczników Łowickich

10 lut 2016

W dniu 5 lutego 2016 r. w sali USC Łowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Podrzecznej 20 w Łowiczu odbyła się uroczysta promocja XII tomu „Roczników Łowickich” za 2014 r., regionalnego periodyku naukowego Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Tom wypełnia ogółem 16 artykułów, które w części nawiązują do obchodzonych w roku 2014 obchodów, m.in. 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, 500-lecia śmierci urodzonego pod Łowiczem Adama z Bochenia, profesora Akademii Krakowskiej i lekarza królewskiego oraz 75. rocznicy powstania Szarych Szeregów w Łowiczu. Wśród opublikowanych tekstów polecamy dwa oparte na źródłach obszerne artykuły Marka Wojtylaka, kierownika Oddziału APW: „I wojna światowa w Łowiczu w dokumentach Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu” oraz „Próby regulacji rzeki Bzury w XIX – XX wieku”.

Tom XII „Roczników Łowickich”, jak i jego wcześniejsze tomy, są w ofercie sprzedaży (także wysyłkowej) Łowickiego Ośrodka Kultury.

Na zdjęciu Rada Redakcyjna: dr Tadeusz Żaczek – prezes ŁTPN, Agnieszka Pawłowska-Kalinowska, Marek Wojtylak, Alina Owczarek-Cichowska, dr Henryk Zasępa i Krzysztof Jan Kaliński.

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2016-02-10

Data publikacji: 2016-02-10

Liczba odwiedzin: 343

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content