AKTUALNOŚCI

Projekty edukacyjne Archiwum Państwowego w Warszawie

Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych Archiwum Państwowe w Warszawie mogło przystąpić do realizacji trzech projektów o charakterze edukacyjnym.

12 kwi 2017
Czytaj więcej  

Konsultacje z cyklu „Domowa szuflada”

Wszystkich zainteresowanych genealogią, tworzeniem rodzinnego archiwum…

23 mar 2017
Czytaj więcej  

Roczniki po raz trzynasty

W dniu 16 lutego odbyła się w Łowickim Ośrodku Kultury promocja XIII tomu „Roczników Łowickich”, periodyku historyczno-archiwalnego Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, przygotowanego pod redakcją kierownika łowickiego oddziału APW – Marka Wojtylaka. W prezentowanym tomie znalazły się tradycyjnie artykuły, przyczynki i biografie, a także teksty wspomnieniowe oraz opowiadające o działalności dawnej i współczesnej łowickich stowarzyszeń.  Tom zamyka dział materiałów, w którym zostały opublikowane teksty referatów, wygłoszone we wrześniu 2015 r. podczas sesji naukowej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum w Łowiczu.

17 lut 2017
Czytaj więcej  

prof. Andrzej Tomczak

W wieku 94 lat zmarł prof. Andrzej Tomczak, historyk i nestor polskich archiwistów.

9 lut 2017
Czytaj więcej  

„Praski groch z kapustą. Debata o nazewnictwie prawobrzeżnej Warszawy”

DRUGA DEBATA KRONIKI WARSZAWY

Praski groch z kapustą. Debata o nazewnictwie prawobrzeżnej Warszawy”

Dla prawobrzeżnej Warszawy ostatnie 200 lat to czas bardzo intensywnych zmian. Kilka razy przesuwane były granice miasta. Zmieniały się nazwy ulic, a nawet całych dzielnic. Dziś mało kto wie, gdzie szukać śladów Golędzinowa czy Skaryszewa.Rozmowę o historycznych nazwach Pragi i współczesnych problemach z nimi związanych poprowadzi prof. Eugeniusz Cezary Król.

28 lis 2016
Czytaj więcej  

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content