AKTUALNOŚCI

Zwiedzający w sali z modrzewiowym stropem

Urodziny Starówki ze skarbem UNESCO

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę 22 lipca zajrzeli do Archiwum Państwowego w Warszawie, by m.in. zobaczyć naszą wystawę „Biuro Odbudowy Stolicy. Warszawski skarb UNESCO”. Odwiedziło nas około 800 osób. Cieszymy się, że spędziliśmy czas wspólnie z Wami, świętując Urodziny Starówki! Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji.

22 lip 2023
Czytaj więcej  
Plakat promujący wystawę z okazji Urodzin Starówki w Warszawie

Poznaj warszawski skarb UNESCO!

W sobotę 22 lipca 2023 roku zapraszamy Państwa na Urodziny Starówki. Symbolicznie obchodzić będziemy wtedy 70-lecie oficjalnego ukończenia odbudowy warszawskiego Starego Miasta po wojennych zniszczeniach. W praktyce latem 1953 roku oddano do użytku Rynek Starego Miasta, wiele pozostałych obiektów zrekonstruowano natomiast albo wcześniej, albo później. O trudzie włożonym w odbudowę Starówki opowiada wystawa „Biuro Odbudowy Stolicy. Warszawski skarb UNESCO”, na którą zapraszamy Państwa właśnie w sobotę 22 lipca do Archiwum Państwowego w Warszawie.

18 lip 2023
Czytaj więcej  
Plakat wystawy Odbudowa Starówki. 70 lat cudu.jpg

Zapraszamy na wystawę „Odbudowa Starówki. 70 lat cudu”

W lipcu 2023 roku obchodzimy 70-lecie oficjalnego ukończenia odbudowy warszawskiej Starówki. To data o charakterze nieco symbolicznym, ponieważ wiele obiektów na Starym Mieście rekonstruowano w różnym czasie. Latem 1953 roku w rzeczywistości oddano do użytku Rynek Starego Miasta. Tym niemniej, aby uczcić trud odbudowy serca Warszawy, w dniach 4-31 lipca 2023 roku Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza do Łazienek Królewskich na wystawę plenerową „Odbudowa Starówki. 70 lat cudu”. Można ją oglądać na parkanie między Ermitażem i Bramą Herbową (ul. Agrykola).

4 lip 2023
Czytaj więcej  
Strona tytułowa wystawy

100 lat Mławianki w archiwaliach

Do 7 sierpnia można oglądać wystawę „100 lat Mławianki w archiwaliach”, przygotowaną przez mławski Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Ekspozycja uświetnia przypadający w tym roku okrągły jubileusz powstania Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka” Mława. Na wystawie oprócz historii klubu zaprezentowano ponad 100 fotografii, dokumentów oraz pamiątek związanych z jego działalnością. Wystawę można oglądać na ogrodzeniu Parku Miejskiego w Mławie od strony ulicy Żeromskiego. Obejrzyj naszą fotorelację z otwarcia ekspozycji. Zapraszamy!

4 lip 2023
Czytaj więcej  
Plakat o konkursie

Wystartował konkurs „O Koperniku po myślniku”

Od 4 sierpnia w Grodzisku Mazowieckim będzie prezentowana plenerowa wystawa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”. Trafi tam po zakończonej ekspozycji w Warszawie i po właśnie rozpoczynającej się w Otwocku. Oddział w Grodzisku Mazowieckim Archiwum Państwowego w Warszawie już teraz zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie, który będzie towarzyszył ekspozycji poświęconej genialnemu astronomowi.

4 lip 2023
Czytaj więcej  

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content