Obchody 70-lecia pracy Archiwum Państwowego w Warszawie Oddziału w Otwocku

21 lis 2024

We wtorek 19 listopada 2024 r. obchodziliśmy 70-lecie funkcjonowania Archiwum Państwowego w Warszawie Oddziału w Otwocku. Z tej okazji pracownicy Oddziału APW w Otwocku przygotowali wiele atrakcji.

Uroczystość została otwarta wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”, a słowo wstępne wygłosiła Dyrektorka Archiwum Państwowego w Warszawie – Magdalena Wiercińska, która gorąco powitała wszystkich zebranych. Spotkaniu towarzyszyły wystąpienia oraz prezentacje multimedialne przybliżające 70- letnią historię Oddziału. Wyświetlane prezentacje były okazją do wspomnień i sentymentalnej podróży do najwcześniejszych lat istnienia placówki. Głos zabrali także goście spotkania, a spośród nich – byli i emerytowani pracownicy Oddziału otwockiego APW, m.in. była kierowniczka Oddziału przy ul. Górnej 7 – Teresa Walczak. Tego dnia nie zabrakło użytkowników naszego zasobu, darczyńców oraz innych osób związanych z Oddziałem w Otwocku. Zwieńczeniem uroczystości była jednodniowa wystawa „Działamy dla Was już 70 lat!”, w trakcie której wyeksponowano materiały archiwalne z zasobu APW Oddziału w Otwocku, oraz tort urodzinowy. Dziękujemy organizatorom wydarzenia i naszym gościom za przybycie i dzielenie się swoimi wspomnieniami w rodzinnej atmosferze!

Przypomnijmy, że Archiwum otwockie powstało 10 listopada 1954 r. jako Powiatowe Archiwum Państwowe wchodzące w skład Wojewódzkiego Archiwum Państwowego w Warszawie. Od 1976 r. funkcjonuje jako oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Aktualnie Oddział w Otwocku obejmuje zasięgiem swojej działalności terytorialnej takie miasta jak: Józefów, Kobyłka, Marki, Otwock, Sulejówek, Halinów, Ząbki, Zielonka, Karczew, Radzymin i Wołomin, a także gminy: Celestynów i Wiązowna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 
 
 

Autor: Redaktor

Data utworzenia: 2020-06-22

Data publikacji: 2024-11-21

Liczba odwiedzin: 93

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

APW

Skip to content