Numer otwierają dwa artykuły wspomnieniowe, autorstwa Aleksandry Sołtan-Lipskiej i Pawła Weszpińskiego, poświęcone zmarłemu w grudniu 2019 r. Markowi Ostrowskiemu, wieloletniemu współpracownikowi „Kroniki Warszawy”. Tuż po nich rozpoczyna się „Kalendarz warszawski”, przypominający najważniejsze wydarzenia w stolicy w okresie od września 2019 do czerwca 2020 r.
W dziale „Artykuły i materiały” zamieszczono dziewięć artykułów. Dwa pierwsze poświęcone zostały znanemu warszawskiemu fotografowi Konradowi Brandlowi (Danuta Jackiewicz, Konrad Brandel (1838–1920) — w stulecie śmierci fotografa; Joanna Gromadowska-Heydel, Konrad Brandel — mój cioteczny prapradziadek). Autor następnego tekstu, Aleksander Łupienko (Historie pałacowe, czyli o siedzibie konsystorzy ewangelickich w II RP), analizuje losy siedzib konsystorzy ewangelickich w dwudziestoleciu międzywojennym. Marta Jaszczyńska na podstawie zachowanych materiałów archiwalnych przybliża działalność policji polskiej w okresie drugiej wojny światowej (Akta policji polskiej z okresu II wojny światowej w zasobie Archiwum Państwowego w Warszawie), a Marcin Dziubiński (Tymczasowa Zajezdnia Autobusów M.Z.K. – „Hala Mirowska” przy placu Żelaznej Bramy w latach 1947–1952) zwraca uwagę na powojenną historię warszawskiej komunikacji miejskiej, a w szczególności na jeden przypadek powstania prowizorycznej zajezdni autobusów. Władysław Stępniak (Dokumentacja odbudowy Warszawy elementem światowego dziedzictwa kulturowego) wnikliwie omawia postępowanie i dokumentację, która zapewniła umieszczenie Archiwum Biura Odbudowy Stolicy na „Liście światowego dziedzictwa kulturowego i naturalnego” UNESCO. Magdalena Masłowska przypomina postać znanego i cenionego historyka, archiwisty i varsavianisty (Eugeniusz Szwankowski (1906–1973) — archiwista zakochany w Warszawie), a Izabella Maliszewska (Jak powstawała „Solidarność” w Ursusie?) przedstawia projekt „Solidarność i opozycja demokratyczna w latach 1976–1989 w Warszawie”, realizowany przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy (obecnie Muzeum Warszawy) od 2007 r. Dział zamyka tekst Witolda Rakowskiego (Komponenty wpływające na zmianę liczby ludności Warszawy w latach 2001–2018) analizujący czynniki mające wpływ na liczbę ludności stolicy na początku XXI w.
Tradycyjny w numerze „Kroniki Warszawy” Fotofelieton poświęcony jest tym razem odbudowie Warszawy po drugiej wojnie światowej. Jego autorka, Anna Topolska, wykorzystała w tym celu fotografie Alfreda Funkiewicza. Wśród tekstów składających się na dział „Recenzje i omówienia” można przeczytać teksty autorstwa Joanny James (Obchody 75. Rocznicy odbudowy Warszawy wśród instytucji miejskich), Małgorzaty Oliwińskiej („Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników” — wystawa w Muzeum Warszawy), Rafała Starskiego (Warszawa 1920 — wystawa w 100. rocznicę bitwy warszawskiej), Ewy Krasińskiej-Klaputh (Panorama Warszawy. Warszawa widziana oczyma malarzy), Anny Krochmal (Wystawa „Król pianistów w świecie polityki. Ignacy Jan Paderewski w dokumentach archiwalnych”), Katarzyny Romanowskiej (Warszawa na przełomie XIX i XX wieku w pamiętnikach Przygodnego, Warszawa 2020, ss. 229, ilustracji 105 + 2), Bożeny Wierzbickiej (Jerzy Domżalski, Niezwykły Ursus, wydanie 2 uaktualnione, Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Warszawa 2020, ss. 143, il. 165) oraz Dominika Wiśniewskiego (Tadeusz Kossak, Wspomnienia wojenne 1918–1920 — recenzja) i Grażyny Deneki („Opowiem Ci o Warszawie”. V edycja Varsavianistycznego Konkursu Literackiego, organizowanego przez Muzeum Warszawy). Numer tradycyjnie zamykają działy „Pro memoria” oraz „Varsaviana”. W pierwszym z nich zamieszczono opracowane przez Annę Krochmal wspomnienia o warszawiakach, którzy zmarli w okresie od września 2019 do czerwca 2020 r. W dziale drugim znalazły się informacje o nowościach wydawniczych poświęconych Warszawie, które zestawiła Hanna Macierewicz. Ten numer „Kroniki Warszawy” mógł ukazać się dzięki współpracy Archiwum Państwowego w Warszawie i Domu Spotkań z Historią oraz dofinansowaniu przyznanemu przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Jest dostępny w sprzedaży, podobnie jak numery wcześniejsze, w księgarni Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20).