AKTUALNOŚCI

Archiwa Rodzinne – zaproszenie na zajęcia on-line

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia i konsultacje poświęcone badaniom genealogicznym, tworzeniem archiwum rodzinnego oraz przechowywaniu i zabezpieczaniu dokumentów rodzinnych.

W najbliższą środę (30.09.2020 r.), w godz. 17.00-19.00 można będzie do nas zadzwonić (22 635 92 42 lub 43 wew. 117) lub skontaktować się online za pomocą programu Skype, klikając na poniższy link: https://join.skype.com/invite/cv9DRYS2k6Wx

Zapraszamy również na czat: https://join.skype.com/invite/fMOQWIN3uKb2

28 wrz 2020
Czytaj więcej  

Wyścig po historię w obiektywie – wystawa on-line

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line ,,Wyścig po historię w obiektywie” przygotowanej w ramach obchodów XXIII Dni Patrona Pułtuska Św. Mateusza. Organizatorami wydarzenia są Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela oraz Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku.

22 wrz 2020
Czytaj więcej  

Festiwal Nauki w Archiwum Państwowym w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie po raz kolejny dołącza do edycji warszawskiego Festiwalu Nauki przygotowując cztery lekcje dla klas IV-VI na temat „Szpargały z domowej szuflady, czyli tajemnice archiwum”. W związku ze szczególną sytuacją w tym roku, wywołaną przez pandemie koronawirusa, lekcję odbędą się online. Materiały do lekcji udostępniamy na stronie Archiwum Państwowego w Warszawie (https://www.warszawa.ap.gov.pl/art,809,festiwal-nauki:-szpargaly-z-domowej-szuflady–czyli-tajemnice-archiwum).

18 wrz 2020
Czytaj więcej  

Informacja – Oddział w Mławie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że od dnia 15.09.2020 r. w naszym Oddziale prowadzone będą prace remontowe. W związku z powyższym niemożliwe będzie osobiste składanie wniosków i podań. Zwracamy się z prośbą, aby przesyłać je pocztą elektroniczną na adres apw.mlawa@warszawa.ap.gov.pl bądź tradycyjną: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział W Mławie, ul. Narutowicza 3, 06-500 Mława. W sytuacjach wyjątkowych, osobiste złożenie wniosku, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa, będzie możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem Oddziału daty i godziny spotkania.

Od dnia 28.09.2020 r. do dnia 27.10.2020 r. korzystanie z czytelni Oddziału nie będzie możliwe.
Niezmiennie pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 23 654 33 09.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
12 wrz 2020
Czytaj więcej  

Informacja o wznowieniu działalności pracowni oraz Biurze Obsługi Klienta

W związku z planowanym wznowieniem w ograniczonym zakresie działalności pracowni, informujemy, że od dnia 25 maja 2020 r. Archiwum rozpocznie przyjmowanie w formie elektronicznej zamówień na akta (rewers)

O terminie udostępnienia zamówionych materiałów klient zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo przez pracownika Archiwum. Udostępnienie akt odbywac się będzie na zasadach ogłoszonych przez Dyrektora Archiwum.

Pracownia Archiwum Państwowego w Warszawie jest czynna do odwołania w godzinach 9.00 – 15.30.

Regulamin korzystania z materiałów archiwalnych w Pracowniach Archiwum Państwowego w Warszawie w stanie epidemii SARS-Cov-2 stanowi załącznik nr 1 Zarządzenia nr 4/2020 Dyrektora Archiwum Państwowego w Warszawie.

Informujemy także, że Biuro Obsługi Klienta w Archiwum Państwowym w Warszawie wznawia przyjmowanie Klientów od dnia 26 maja 2020 r.

11 wrz 2020
Czytaj więcej  

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast