IV Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków “Educare necesse est – dziedzictwo pamięci” – fotorelacja

14 cze 2019

W dniach 13-14 czerwca odbywa się IV Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków “Educare necesse est – dziedzictwo pamięci”. Pierwszego dnia obrady miały miejsce w XIX – wiecznej Sali Kolumnowej, znajdującej się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencję rozpoczął przemówieniem Dyrektor Instytutu dr hab. Łukasz Niesiołowski – Spano, po nim głos zabrali: Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Ryszard Wojtkowski, Zastępca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma oraz Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jarosław Zaroń. Moderatorami poszczególnych paneli byli: prof. dr hab. Alicja Kulecka z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Agnieszka Rosa z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dr hab. Władysław Stępniak. Wśród prelegentów wystąpili pracownicy Archiwum Państwowego w Warszawie. Marta Jaszczyńska opowiedziała o historii i działalności Biura Odbudowy Stolicy i jego znaczenia dla pamięci Warszawy, a Rafał Sztarski przedstawił projekt rejestracji varsavianów w instytucjach polonijnych w Londynie.
14 czerwca, w ramach prowadzonych warsztatów w Archiwum Państwowym w Warszawie, zaproszeni goście uczestniczyli w panelu zatytułowanym “W kręgu źródeł i archiwów rodzinnych”. Ostatnia sesja obrad zatytułowana “Pamięć odradzającej się państwowości w edukacji publicznej”, odbyła się w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wśród prelegentów wystąpiła Anna Pakieła z Oddziału APW w Pułtusku, przedstawiając założenia o konkursu “Wyścig po historię”, który z powodzeniem organizowany jest od kilku lat.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-06-14

Data publikacji: 2019-06-14

Liczba odwiedzin: 184

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji