Każdy z nas miał babcię i dziadka.Opiekowali się nami, rozpieszczali i opowiadali rodzinne „legendy”, które wywoływały w nas głębokie zainteresowanie dziejami rodziny. Ich szuflady i pudełka były pełne rodzinnych pamiątek (fotografie, listy, medale, stare paszporty, akty stanu cywilnego, świadectwa szkolne, pamiętniki, pocztówki, znaczki, proporczyki). Dziadkowiey przy pomocy tych bezcennych skarbów ilustrowali swoje opowieści. Po wielu latach, już jako dorośli, sięgamy, w ramach domowych porządków do tych szuflad i pudełek przechowywanych na strychach i zastanawiamy się, co zrobić z tymi „szpargałami”. Pojawia w nas się potrzeba zgłębienia dziejów rodziny. Wtedy staje przed nami pytanie – co mamy z nimi zrobić?
W odpowiedzi Archiwum zaprasza na warsztaty pokazujące jak tworzyć archiwa rodzinne, w jakich warunkach przechowywać dokumenty a przede wszystkim jak zgłębiać dzieje swojej rodziny.
Proponujemy Państwu również rozmowę o współczesnych dokumentach stanowiących część archiwum rodzinnego czyli np. o rachunkach za wodę, energię , czy gaz.
Warsztaty odbędą się 28 kwietnia 2016 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie, ul. Krzywe Koło 7. o godzinie 16.15.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać pod adresem marta.jaszczynska@warszawa.ap.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 635-92-42/43 w. 117
Autor: Monika Jurgo-Puszcz
Data utworzenia: 2016-04-20
Data publikacji: 2016-04-20
Liczba odwiedzin: 441