Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Z kalendarzem po spacerze

W dniu 7 października 2017 r. w sali polskiego baroku łowickiego Muzeum odbyła się prezentacja kalendarza na 2018 rok „Władysław Tarczyński (1845-1918) i jego zbiory” w opracowaniu kierownika Oddziału APW w Łowiczu Pana Marka Wojtylaka. Godzinę wcześniej uczestnicy spotkania spotkali się na Starym Rynku w Łowiczu z przewodnikiem PTTK, Panem Zdzisławem Kryściakiem, który oprowadził po miejscach związanych z postacią Władysława Tarczyńskiego.

11 października 2017
Czytaj więcej o: Z kalendarzem po spacerze
Powiększ zdjęcie

Do Łowicza na spacer i promocję

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu serdecznie zaprasza w sobotę w dniu 7 października 2017 r. na sentymentalny spacer „Śladami Władysława Tarczyńskiego”. Zbiórka chętnych o godz. 13.30 przed budynkiem Muzeum w Łowiczu Stary Rynek 5. Oprowadzać będzie po miejscach związanych z tę postacią w Łowiczu pan Zdzisław Kryściak - historyk i przewodnik, prezes Koła Przewodników PTTK.

Po spacerze zapraszamy o godz. 15.00 do Sali Barokowej łowickiego Muzeum na promocję kalendarza na 2018 rok „Władysław Tarczyński (1845-1918) i jego zbiory”, wydanego przez Archiwum Państwowe w Warszawie w opracowaniu Marka Wojtylaka. Podczas promocji zostaną pokazane i omówione zamieszczone w kalendarzu ilustracje. Każdy z uczestników spotkania będzie mógł otrzymać egzemplarz tego wydawnictwa

2 października 2017
Czytaj więcej o: Do Łowicza na spacer i promocję
Powiększ zdjęcie

Wystawa Noakowskiego w Łowiczu

,,Jako Architekt urodziłem się w Łowiczu - Stanisław Noakowski (1867-1928)" – to tytuł wystawy z okazji 150. rocznicy urodzin tego znakomitego polskiego architekta i historyka sztuki, wykładowcy Politechniki Warszawskiej, nazywanego „Chopinem architektury”.

29 września 2017
Czytaj więcej o: Wystawa Noakowskiego w Łowiczu
Powiększ zdjęcie

Wyścig po historię

W dniu 20 września 2017 roku odbyła się XI edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Wyścig po historię” zorganizowanego przez: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela. Start nastąpił o godzinie 10.30 przed siedzibą Archiwum z udziałem Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza. Drużyny, po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki, wyruszały w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8 punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku).

28 września 2017
Czytaj więcej o: Wyścig po historię
Powiększ zdjęcie