Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Noc Muzeów w Archiwum Państwowym w Warszawie

Zapraszamy Państwa na tegoroczną Noc Muzeów do Archiwum Państwowego w Warszawie. Wydarzenie to będzie miało miejsce 20 maja, w godz. 19:00-23:30. Hasłem przewodnim Nocy Muzeów w Archiwum Państwowym w Warszawie jest: „W obiektywie warszawskiego fotografa i nie tylko…”
W ramach tegorocznego programu Archiwum Państwowe w Warszawie zaprezentuje kilka, niezwykle interesujących wystaw tematycznych, w tym:

25 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Noc Muzeów w Archiwum Państwowym w Warszawie

Informacja Archiwum Państwowego w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej, dzień 2 maja ustala się dniem wolnym od pracy. W tym dniu Archiwum Państwowe w Warszawie będzie zamknięte dla klientów.

Jednocześnie informujemy, że na podstawie w/w Zarządzenia Archiwum Państwowe w Warszawie będzie otwarte w sobotę, w dniu 13 maja 2017 r.

24 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Informacja Archiwum Państwowego w Warszawie
Powiększ zdjęcie

ZEBRANIE NAUKOWE W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM W WARSZAWIE

„Co to są archiwalia rodzinne, a ściślej, czym one są? Najprostsza odpowiedź brzmiałaby, że są to wszelkie materiały dokumentujące życie i działalność rodziny oraz jej członków, a także wynikające z ich kontaktów towarzyskich, zawodowych oraz zainteresowań. Najważniejszym ich elementem są dokumenty….”

21 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: ZEBRANIE NAUKOWE W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM W WARSZAWIE

Informacja - Pracownia Naukowa w Warszawie

W dniu 27 kwietnia 2017 Pracownia Naukowa w Warszawie będzie nieczynna w godz. 11.45-13.20

21 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Informacja - Pracownia Naukowa w Warszawie

74 rocznica powstania w getcie warszawskim

W 74 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Archiwum Państwowe w Warszawie pragnie upamiętnić to wydarzenie prezentując zdjęcia, które są przechowywane w naszym zasobie.

19 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: 74 rocznica powstania w getcie warszawskim