Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Informacja o wznowieniu działalności pracowni oraz Biurze Obsługi Klienta

W związku z planowanym wznowieniem w ograniczonym zakresie działalności pracowni, informujemy, że od dnia 25 maja 2020 r. Archiwum rozpocznie przyjmowanie w formie elektronicznej zamówień na akta (rewers)

O terminie udostępnienia zamówionych materiałów klient zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo przez pracownika Archiwum. Udostępnienie akt odbywac się będzie na zasadach ogłoszonych przez Dyrektora Archiwum.

Regulamin korzystania z materiałów archiwalnych w Pracowniach Archiwum Państwowego w Warszawie w stanie epidemii SARS-Cov-2 stanowi załącznik nr 1 Zarządzenia nr 4/2020 Dyrektora Archiwum Państwowego w Warszawie.

Informujemy także, że Biuro Obsługi Klienta w Archiwum Państwowym w Warszawie wznawia przyjmowanie Klientów od dnia 26 maja 2020 r. Dni i godziny przyjęć BOK:

poniedziałek, godz. 12.00-17.00, wtorek - piątek, godz. 9.00-13.00.

 

 

 

22 maja 2020
Czytaj więcej o: Informacja o wznowieniu działalności pracowni oraz Biurze Obsługi Klienta
Powiększ zdjęcie

V Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków "Educare necesse est - Rzeczpospolita małych ojczyzn"

Archiwum Państwowe w Warszawie z przykrością informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, planowana na 30 czerwca - 1 lipca 2020 r., V Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków "Educare necesse est...Rzeczpospolita małych ojczyzn", nie odbędzie się.

 

19 maja 2020
Czytaj więcej o: V Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków "Educare necesse est - Rzeczpospolita małych ojczyzn"

Komunikat w związku z epidemią koronawirusa

W związku z ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego terminu 4 maja br., od którego mogą zostać otwarte m.in. muzea, galerie i inne instytucje kultury oraz zgodnie z Wytycznymi dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19 i rekomendacjami Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Warszawie informuje, że sukcesywnie wznawia swoją działalność.

Otwarcie czytelni Archiwum Państwowego w Warszawie przy ul. Krzywe Koło 7 oraz oddziałach zamiejscowych nastąpi po uzyskaniu potwierdzenia przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną prawidłowości projektowanych zasad otwarcia instytucji dla użytkowników po okresie całkowitego zamknięcia w związku ze stanem epidemii. W trosce o zdrowie naszych Użytkowników oraz pracowników zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa, uwzględniające liczbę użytkowników i możliwości lokalowe.

Jednocześnie przypominamy, że ewidencja zasobu i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Prosimy także o czasowe stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu w Biurze Obsługi Klienta/Kancelarii i załatwiania spraw urzędowych.

W przypadku pojawienia się nowych komunikatów będziecie Państwo na bieżąco informowani.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy i dziękujemy za okazane zrozumienie.

6 maja 2020
Czytaj więcej o: Komunikat w związku z epidemią koronawirusa

Zmiana trybu określania w porozumieniu z Dyrektorem Archiwum Państwowego w Warszawie przepisów kancelaryjnych i archiwalnych

W związku z zasadnością ujednolicenia sposobu regulacji zagadnień kancelaryjnych i archiwalnych w ramach jednostek organizacyjnych o zbliżonym przedmiocie działalności (tj. żłobki, przedszkola, szkoły, w tym zespoły szkół i inne placówki oświatowo-wychowawcze), Archiwum Państwowe w Warszawie podjęło działania w celu implementacji procesu określania przepisów kancelaryjnych i archiwalnych w trybie przepisu art. 6 ust. 2f ustawy z dnia 14 lipca  1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2020 poz. 164), w stosunku do ww. jednostek organizacyjnych mających siedzibę na obszarze działania Archiwum Państwowego w Warszawie.

29 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Zmiana trybu określania w porozumieniu z Dyrektorem Archiwum Państwowego w Warszawie przepisów kancelaryjnych i archiwalnych
Powiększ zdjęcie

Archiwum Pandemii A.D. 2020.

Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy. Archiwum Państwowe w Warszawie oraz Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

29 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Archiwum Pandemii A.D. 2020.