Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Wyścig po historię w obiektywie - wystawa on-line

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line ,,Wyścig po historię w obiektywie" przygotowanej w ramach obchodów XXIII Dni Patrona Pułtuska Św. Mateusza. Organizatorami wydarzenia są Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela oraz Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku.

https://www.youtube.com/watch?v=aajsJ-TBKy8&f

22 września 2020
Czytaj więcej o: Wyścig po historię w obiektywie - wystawa on-line
Powiększ zdjęcie

Czwartkowe spotkanie festiwalowe

Ze względu na szczególną sytuację wywołaną przez pandemie koronawirusa, Archiwum Państwowe w Warszawie nie może zorganizować w tym roku tradycyjnych warsztatów poświęconych archiwom rodzinnym. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszymi prezentacjami udostępnionymi on-line, w których wyjaśnimy czym jest archiwum rodzinne, jakie materiały je tworzą, jak należy je porządkować, opisywać i zabezpieczać przed zniszczeniem. Przedstawiamy w nich m.in. typowe źródła do dziejów rodzinnych, m.in. akta stanu cywilnego, ewidencję ludności, akta szkolne, akta wymiaru sprawiedliwości. Udzielimy też odpowiedzi na Państwa pytania. W najbliższy czwartek (24.09.2020 r.), w godz. 17.00-19.00 można będzie do nas zadzwonić (22 635 92 42 lub 43 wew. 117) lub skontaktować się online za pomocą programu Skype, klikając na poniższy link:

https://join.skype.com/invite/cv9DRYS2k6Wx

Zapraszamy również na czat:

https://join.skype.com/invite/fMOQWIN3uKb2

 

22 września 2020
Czytaj więcej o: Czwartkowe spotkanie festiwalowe
Powiększ zdjęcie

Festiwal Nauki w Archiwum Państwowym w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie po raz kolejny dołącza do edycji warszawskiego Festiwalu Nauki przygotowując cztery lekcje dla klas IV-VI na temat „Szpargały z domowej szuflady, czyli tajemnice archiwum". W związku ze szczególną sytuacją w tym roku, wywołaną przez pandemie koronawirusa, lekcję odbędą się online. Materiały do lekcji udostępniamy na stronie Archiwum Państwowego w Warszawie (https://www.warszawa.ap.gov.pl/art,809,festiwal-nauki:-szpargaly-z-domowej-szuflady--czyli-tajemnice-archiwum).

18 września 2020
Czytaj więcej o: Festiwal Nauki w Archiwum Państwowym w Warszawie

Informacja - Oddział w Mławie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że od dnia 15.09.2020 r. w naszym Oddziale prowadzone będą prace remontowe. W związku z powyższym niemożliwe będzie osobiste składanie wniosków i podań. Zwracamy się z prośbą, aby przesyłać je pocztą elektroniczną na adres apw.mlawa@warszawa.ap.gov.pl bądź tradycyjną: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział W Mławie, ul. Narutowicza 3, 06-500 Mława. W sytuacjach wyjątkowych, osobiste złożenie wniosku, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa, będzie możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem Oddziału daty i godziny spotkania.

Od dnia 28.09.2020 r. do dnia 27.10.2020 r. korzystanie z czytelni Oddziału nie będzie możliwe.
Niezmiennie pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 23 654 33 09.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

12 września 2020
Czytaj więcej o: Informacja - Oddział w Mławie

Informacja o wznowieniu działalności pracowni oraz Biurze Obsługi Klienta

W związku z planowanym wznowieniem w ograniczonym zakresie działalności pracowni, informujemy, że od dnia 25 maja 2020 r. Archiwum rozpocznie przyjmowanie w formie elektronicznej zamówień na akta (rewers)

O terminie udostępnienia zamówionych materiałów klient zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo przez pracownika Archiwum. Udostępnienie akt odbywac się będzie na zasadach ogłoszonych przez Dyrektora Archiwum.

Regulamin korzystania z materiałów archiwalnych w Pracowniach Archiwum Państwowego w Warszawie w stanie epidemii SARS-Cov-2 stanowi załącznik nr 1 Zarządzenia nr 4/2020 Dyrektora Archiwum Państwowego w Warszawie.

Informujemy także, że Biuro Obsługi Klienta w Archiwum Państwowym w Warszawie wznawia przyjmowanie Klientów od dnia 26 maja 2020 r.

 

 

 

11 września 2020
Czytaj więcej o: Informacja o wznowieniu działalności pracowni oraz Biurze Obsługi Klienta