Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Informacja - pracownia w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 lutego 2018 r. pracownia w Warszawie będzie nieczynna w godz. 10.00-10.30. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie
Powiększ zdjęcie

III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — patriotyzm jako wartość w edukacji publicznej”, Warszawa, 7–8 czerwca 2018 r.

Działania edukacyjne archiwów państwowych służące m.in. upowszechnianiu wiedzy o nich samych jako instytucjach przechowujących i troszczących się o pamięć narodu, a tym samym będących częścią polskiego dziedzictwa kulturowego, od lat zajmują ważne miejsce w ich działalności. W ten sposób archiwa przekazują wiedzę zarówno o przeszłości i jej dziedzictwie, jak i praktycznym znaczeniu dokumentów w życiu współczesnego człowieka i obywatela.

Z tego względu, jak również z powodu utrzymującego się dużego zainteresowania tematyką dwóch kolejnych konferencji z cyklu „Educare necesse est….”, uprzejmie informujemy, że w roku bieżącym zostanie zorganizowana już III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków.

15 lutego 2018
Czytaj więcej o: III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — patriotyzm jako wartość w edukacji publicznej”, Warszawa, 7–8 czerwca 2018 r.

Informacja - pracownia w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 lutego 2018 r. pracownia w Warszawie będzie nieczynna w godz. 10.00-11.30. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

5 lutego 2018
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie poszukuje pracownika!

Archiwum Państwowe w Warszawie poszukuje pracownika do Pracowni Masowej Konserwacji Archiwaliów i Profilaktyki Konserwatorskiej w Milanówku na stanowisko pomocnika konserwatora. Do jego głównych obowiązków będzie należało przeprowadzenie prac zabezpieczających dokumentów w procesie konserwacji masowej. Oferujemy przeszkolnie wstępne oraz późniejszą asystę i doradztwo w wykonywanych czynnościach. Od kandydata/kandydatki oczekujemy chęci uczenia się, sprawności fizycznej, cierpliwości oraz uczciwości w podejściu do obowiazków. Zachęcamy do składania aplikacji.

1 lutego 2018
Czytaj więcej o: Archiwum Państwowe w Warszawie poszukuje pracownika!
Powiększ zdjęcie

Wizyta prof. Tomoki Takedy w Archiwum Państwowym w Warszawie.

W dniu 26 stycznia br. Archiwum gościło prof. Tomoki Takedę z Daito Bunka University w Tokio. Prof. Takeda jest specjalistą z zakresu stosunków międzynarodowych oraz historii japońskiej polityki i zagranicznej dyplomacji. Jego zainteresowania naukowe obejmują również dokumentację i archiwizację materiałów historycznych współczesnej Japonii.

26 stycznia 2018
Czytaj więcej o: Wizyta prof. Tomoki Takedy w Archiwum Państwowym w Warszawie.