Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — patriotyzm jako wartość w edukacji publicznej”, Warszawa, 7–8 czerwca 2018 r.

W roku bieżącym, w dniach 7–8 czerwca, organizujemy kolejną, trzecią już, konferencję z cyklu „Educare necesse est….”, która wzorem swoich poprzedniczek koncentruje się na problematyce związanej z działalnością edukacyjną archiwów. Działania te służą upowszechnianiu wiedzy zarówno o archiwach, jak i o przeszłości i jej dziedzictwie, w tym o praktycznym znaczeniu dokumentów w życiu współczesnego człowieka i obywatela.

24 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — patriotyzm jako wartość w edukacji publicznej”, Warszawa, 7–8 czerwca 2018 r.

Informacja - Archiwum Państwowe w Warszawie i oddziały zamiejscowe

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie ustalenia dnia 4 maja dniem wolnym od pracy  dla pracowników urzędów administracji rządowej, Archiwum Państwowe w Warszawie oraz jego oddziały w Milanówku, Grodzisku Mazowieckim, Otwocku, Mławie, Pułtusku i Łowiczu będą NIECZYNNE w dniu 4 maja 2018 r.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 10 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2018 r. zmieniające zarzadzenie w sprawie ustalenia dnia 4 maja dniem wolnym od pracy  dla pracowników urzędów administracji rządowej, 19 maja 2018 r. (sobota) został wyznaczony, jako dzień pracy.

23 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Informacja - Archiwum Państwowe w Warszawie i oddziały zamiejscowe
Powiększ zdjęcie

Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

Szanowni Państwo!
Wyjątkowo już w najbliższy czwartek (19 kwietnia) w siedzibie APW odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Domowa szuflada". Konsultacje rozpoczną się od godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

16 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Informacja - spotkanie z cyklu "Domowa szuflada"

Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniu 12 kwietnia br. pracownia będzie czynna od godz. 10.30.

Ze względu na zaplanowane lekcje archiwalne w dniu 18 kwietnia br. pracownia będzie zamknięta w godz. 9.00-14.30.

Serdecznie przepraszamy za zaistaniałe nieudogodnienia.

10 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie
Powiększ zdjęcie

Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza w dniu 16 kwietnia 2018 roku do Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72 na wykład prof. Stanisława Obirka  „Oswajanie Judasza”.

10 kwietnia 2018
Czytaj więcej o: Kawiarnia Naukowa w Pałacu Staszica